/Czym jest Comparic?

Czym jest Comparic?

Kursy walut to kwestia, która interesuje szerokie grono osób. W tym wypadku korzystamy ze sprawdzonych portalów, dających nam cenne informacje. Na uznanie zasługuje Comparic, czyli portal działający już od kilkunastu lat, stworzony dla traderów. W tym miejscu znajdują się wartościowe analizy, strategie inwestycyjne, ciekawostki z bankowego świata, czy też najnowsze informacje rynkowe. Faktem jest, że platforma cieszy się sporym uznaniem na rynku. Co warto wiedzieć o tym portalu? Jak ustalane są kursy walut?

Cenny portal dla traderów

Comparic cały czas się rozwija, oferując doskonałą jakość i sprawny dostęp do wszelkich treści. Celem firmy jest z pewnością edukowanie zarówno początkujących, jak i doświadczonych traderów. Pamiętajmy o tym, że dostęp do informacji jest darmowy. Aktualnie portal jest jednym z najbardziej znanych, mówiących o tematyce Forex. Poza tym, docenić warto działy wskazujące na rynki kapitałowe, surowce, towary, kryptowaluty i metody inwestowania. Co ciekawe, Comparic został stworzony przez doświadczonych inwestorów i ekonomistów. Każdego dnia tworzone są treści przez utalentowane osoby. Redakcja z pewnością bierze czynny udział w życiu rynku walutowego.

Kursy walut

Warto zauważyć, że kursy walut odznaczają się zmiennością. Już od dawna wiemy, że waluta podlega prawom popytu oraz podaży. Te kwestie wpływają na to, jaką wartość w danej chwili ma euro, funt, dolar itp. Od czego zależą kursy walut? Najważniejszymi czynnikami są w tym wypadku:

  • Stopy procentowe – wzrost stóp przekłada się na zwiększenie atrakcyjności danej waluty. W efekcie inwestorzy chętniej po nią sięgają, dzięki czemu popyt rośnie.
  • Wzrost gospodarczy – na początku zwiększa notowania krajowej waluty. W dłuższej perspektywie może jednak dojść do deprecjacji waluty, przez co kurs spada. Faktem jest, że wzrost gospodarczy ma wpływ także na zwiększenie eksportu towarów i usług, czy też polepszenie bilansu handlowego.
  • Poziom inflacji – wysoki poziom wpływa zazwyczaj na zwiększenie stóp procentowych. Efektem jest zwiększenie wartości danej waluty. Jednakże zbyt długi czas trwania wzrostu doprowadzi do zmniejszenia siły nabywczej waluty. Rezultatem jest wzrost cen towarów i usług, eksportowanych w danej walucie.
  • Sytuacja społeczna i polityczna – bez wątpienia niekorzystna sytuacja w danym kraju przekłada się na zmniejszenie zainteresowania inwestowaniem w walutę. To sprawia, że kurs spada, a waluta traci na wartości.

Jak widać, kursy walut wiążą się z wieloma czynnikami. Inwestorzy na bieżąco je śledzą, gdyż dają one wiele niezbędnych informacji.